fbpx
Επιλογή Σελίδας
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
project
product

Την 3η συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής (Β΄ όμιλος) κατέκτησε η Χ.Α.Ν.Θ. Η ομάδα μας πανηγύρισε μια σπουδαία εκτός έδρας επιτυχία απέναντι σε αυτή του Πευκοχωρίου(ΚΑΟΧ) κερδίζοντας με 80-69.

Σε ένα ακόμη παιχνίδι οι παίκτες του Ιωσήφ Νικολαϊδη κατέθεσαν πάθος, ψυχή και θέληση για τη νίκη. Καθοριστικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα και στην νίκη της Χ.Α.Ν.Θ.(η οποία ανά διαστήματα απέδωσε όμορφο μπάσκετ) έπαιξε η συνέπεια που έδειξε στην άμυνα καθώς η πίεση που άσκησε οδήγησε τον αντίπαλο σε αρκετά λάθη και χαμηλά ποσοστά ευστοχίας.

Οι μοναδικές ομάδες που παραμένουν αήττητες στο πρωτάθλημα πλην της Χ.Α.Ν.Θ. είναι ο ΠΑΣ Γιάννινα και τα Φάρσαλα. Θυμίζουμε πως η ομάδα μας έχει τον μικρότερο μέσο όρο ηλικίας παικτών(18,6 χρόνια) στην κατηγορία.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες της Χ.Α.Ν.Θ.  στο τεχνικό τιμ και όσους βρίσκονται κοντά στην ομάδα και στηρίζουν την προσπάθεια της.

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΧΑΝΘ 69-80

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 18-20, 16-18, 69-80

Διαιτητές: Τσιαπλής – Παπανικολάου – Ντόγκας

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 9(1), Σμυρλής, Αλτίνης 4, Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 4, Κωνσταντινίδης 19, Ζάχαρης 11, Γεωργίου, Βλαγκόγιας 20(3)

ΧΑΝΘ (Νικολαϊδης-Καπουσούζη): Βαζούκης, Στεφανίδης 6(2), Απαζίδης 18(2), Θεοδωρίδης 11(3), Μπαλάσκας 9, Ιωαννίδης 3, Κουτουξίδης 22(3), Καραγεωργίου 5, Τσιριλάκης 4, Μερμίγκης 2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Φάρσαλα – ΓΑΣ Κομοτηνής 86-74
Ευκαρπία – Καβάλα 73-59
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας 81-64
Μαχητές-Πειραματικού – Γέφυρα 80-74
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας 65-73
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών 85-53
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ 69-80
Πολύγυρος – Αίας Ευόσμου 75-62

Η Βαθμολογία (Σε 3 Αγώνες):

  1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)
    2. ΧΑΝΘ 6 (3-0)
    —————————————–
    3. Φάρσαλα 6 (3-0)
    4. Δόξα Λευκάδας 5 (2-1)
    5. ΑΟ Πολυγύρου 5 (2-1)
    6. Ευκαρπία 5 (2-1)
    7. Μαχητές-Πειραματικού 5 (2-1)
    8. Ερμής Λαγκαδά 4 (1-2)
    9. Γέφυρα 4 (1-2)
    10. Πρωτέας Γρεβενών 4 (1-2)
    11. ΓΑΣ Κομοτηνής 4 (1-2)
    12. Καβάλα 4 (1-2)
    —————————————–
    13. Στρατώνι 4 (1-2)
    14. Έσπερος Λαμίας 4 (1-2)
    15. Αίας Ευόσμου 3 (0-3)
    16. ΚΑΟΧ 1 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 27/10)

Εσπερος Λαμίας-ΠΣ Ευκαρπίας
ΚΣ Γέφυρας-Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Πρωτέας Γρεβενών-Στρατώνι
ΧΑΝΘ-ΠΑΣ Γιάννινα
Αίας Ευόσμου-Ευρώπη Πευκοχωρίου
ΑΟ Πολυγύρου-ΓΣ Φαρσάλων
ΕΚ Καβάλας-ΓΑΣ Κομοτηνή

 

Share This