Επιλογή Σελίδας

Μια εβδομάδα μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Άρτεμις Κορυδαλλού , η Χ.Α.Ν.Θ. πανηγύρισε ένα ακόμη «διπλό» στην  Αθήνα. Η ομάδα μας επικράτησε του Γ.Σ. Ηλιούπολης(για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Pre League) με 2-3 σετ.

Το παιχνίδι είχε συγκλονιστική εξέλιξη, η ΧΑΝΘ ήταν ανταγωνιστική από το ξεκίνημα ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (28-26, 25-17). Παρόλα αυτά, σε κανένα σημείο του αγώνα δεν παράτησε το παιχνίδι, σταδιακά οι παίκτριες του Χρήστου Ντινόπουλου άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό και ψυχολογία κερδίζοντας τα τρία επόμενα σετ με 13-25, 20-25 και 8-15.

Συγχαρητήρια στο τεχνικό επιτελείο κι όλα τα μέλη της ομάδας για το πείσμα, την αγωνιστικότητα και την εξαιρετική τους εμφάνιση.

Την επόμενη αγωνιστική (21/11) η ΧΑΝΘ θα υποδεχθεί τον ΦΟ  Βριλησσίων.

ΗΤΤΑ ΓΙΑ τους ΑΝΔΡΕΣ

Η ανδρική ομάδα της Χ.Α.Ν.Θ. μετά την εκτός έδρας νίκη στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 στον 1ο όμιλο της Β΄ ζώνη επί του Πανηπειρωτικού, χθες γνώρισε την ήττα στο Αθλητικό Κέντρο «Μίμης Τσικίνας» από τον Μακεδονικό με 1-3 (18-25, 26-24, 24-26, 21-25).

Την επόμενη αγωνιστική (3η, 20/11) η ΧΑΝΘ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Ίκαρο Έδεσσας.